İnceleme Teknoloji

Xiaomi Mi Band 2 Akıllı Bileklik İncelemesi

Xiaomi Mi Band 2 İnceleme

Merhaba farklı bir ürün incelemesiyle karşınızdayım. Bugün Xiaomi Mi Band 2 yi inceleyeceğiz. Cihaz tam bir fiyat performans ürünü ama çok fazla beklentiniz olmasın. 80 TL civarı alınabilecek fiyatına göre iyi bir cihaz. Ama o kadar övülmesine rağmen ben açıkçası malzeme kalitesi konusunda hayal kırıklığına uğradım. Cihaz ile birlikte cihazın beynini bileğinize oturtmak için kullandığınız bant malzeme kalitesi bakımından beni üzdü.  Hem çok kötü bir plastik kokusu var hem de çok ter yapıyor ve kolu çok sıkıyor. Bu yüzden cihaz yanında ek olarak sizi bant aldırmaya zorluyor maalesef.

Mi Band 2 Akıllı Bileklik Kutu

Cihaz kutusu

Cihazın kutu tasarımı sade ve hoş görünüyor. Xiaomi tüm ürünlerinde kullandığı sade ve kullanışlı olan kutu tasarımını kullanmış. Xiaomi bu konu da örnek alınacak bir firma, kutu boyutunu olduğunca küçük tutup hem yerden tasarruf yapıyorlar hem de cihazın taşınması sırasında oluşabilecek hasarları en aza indiriyorlar.

Mi Band 2 Akıllı Bileklik Kutu Açılımı

Kutu İçeriği

Kutunun içerisinden, 1 adet Şarj cihazı, 1 adet Bant ve Mi Band 2 çıkıyor. Cihazın yanında gelen bant konusunda izlenimlerimi dile getirmiştim. Şarj cihazına bakacak olursak, Xiaomi kendine özgün bir şarj soketi geliştirmiş. Gayet başarılı da olduğunu söyleyebilirim. Ancak bence kablo boyu biraz kısa olmuş biraz daha uzun olabilirdi. Yine şarj cihazında da bantta kullanılan aynı plastik kullanılmış ve aynı koku mevcut. Şarj konusunda gayet iyi bir sorun çıkartmıyor herhangi bir temassızlık sorunu yaşanmıyor. Micro-USB yerine bu tarz bir girişin kullanılması yerinde olmuş.

Mi Band 2 Akıllı Bileklik Adım Sayar  Mi Band 2 Akıllı Bileklik Saat Gösterimi

Cihaz Özellikleri

Cihazın sunduğu özelliklere şöyle bir göz atarsak resimde gördüğünüz gibi günlük olarak attığınız adımları sayıp bunları kendi hafızasında saklayabiliyor. Bu gerçekten güzel bir özellik ancak çok da doğru sonuçlar verdiğini söyleyemeyeceğim, cihaz kolunuzu sallasanız bile adım olarak saymakta. Muhtemelen Gyro sensör kullanan bir özellik. Onun dışında cihaz saati gösterme özelliğine de sahip, en çok beğendiğim özelliği de bu. Saati gayet şık bir şekilde gösteriyor. Ayrıca cihaz kolunuzu kaldırdığınızda ekranı açıp tuşa basmadan saati görmenize imkan tanıyor.

Mi Band 2 Akıllı Bileklik Kalp Atışı Ölçer

Cihaz kalp atışınızı da ölçebiliyor ancak bu konuda çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Masanın kalp atışını 74 olarak ölçen bir cihazdan ne bekleyebilirsiniz ki. Özellik olsun diye eklemişler gibi geldi bana, bu konuda güvenilir bir cihaz değil. Bunun dışında cihaz Google Play ve Apple Store dan edinebileceğiniz, MiFit uygulaması ile birlikte senkronize çalışıyor. Sakladığı verileri Bluetooth teknolojisi yardımıyla cihazınızda görüntüleyebiliyorsunuz.

Mi Fit Uygulaması

Uygulama sayesinde telefonunuza bildirim geldiğinde tercihen cihaz titreyebiliyor ama sizi uyandırmaya yetmeyecek bir titreşim ve maalesef hala çalar saatin o dayanılmaz sesini duymaya mahkumsunuz. Cihaz uyku sırasında uykunuzu analiz edebiliyor, uykunuzun ne kadarını derin uykuda geçirdiğinizi görebiliyorsunuz. Onun dışında kalori hesaplama gibi özellikleri mevcut ama ne kadar doğru tartışılır. Cihazı ek olarak marketten indireceğiniz Tools & Mi Band uygulamasıyla daha verimli kullanmanız mümkün.

Yazar Hakkında

Taner Gergül

Yazılım, internet, girişimcilik, siber güvenlik, Wordpress ve SEO hakkında yazılar yazmakta olan teknoloji meraklısı blog yazarı.

1 Yorum Bulunuyor

  • Almayı düşünüyordum, bu yazıdan sonra kararım değişti. Teşekkürler yazı için, takipteyiz 🙂

Yorum Yap