Gündem İnternet Teknoloji

Bilişim Hareketi Nedir ? Ne Amaçla Kuruldu ?

Bilişim Hareketi

Merhabalar, bloguma uzun zamandır YGS ve LYS dolayısıyla yazı yazamıyordum ancak benim de ilgimi çeken ve içerisinde bulunduğum Bilişim Hareketi adlı topluluğu sizlere tanıtmak ve bu topluluğa sizin de bir katkınız olur düşüncesiyle tekrar klavyemin başına geçtim. Öncelikle, ülkemizde bilişime -her ne kadar son zamanlarda artsa da- yeteri kadar ilgi gösterilmediğini düşünüyorum. Özellikle gençlere,  bilişimi her ne kadar bilinçli ve faydalı bir şekilde kullanın dense de bunun nasıl yapılacağının gösterilmediği de bir gerçek. Bu yüzden Bilişim Hareketi topluluğu olarak amacımız, insanların bilişimi nasıl daha faydalı kullanabileceklerini ve internetin sadece sosyal mecralardan oluşmadığını göstermek. Amacımızı kısaca ülkemiz insanlarının bilişim ve internet konusunda ön yargılarını kırmak ve ufuklarını açmak olarak da tanımlayabiliriz. Ülkemizde internet kullanımı konusunda ne kadar bilinçsiz davranıldığının farkındayız, oysaki her şey gibi internet de bilinçli kullanıldığında faydalı olabilmektedir. Bilişim Hareketi topluluğu olarak ülkemizde internet ve bilişim konusunda oluşan olumsuz düşüncelere karşı bir yanıt olup, bu konuda bilgi ve bilinçlendirme de bulunmak en önemli gayemizdir.

Peki , bunu nasıl yapacağız ? Topluluğumuz, tamamen gönüllü ve bu konu da bilgili kişilerden oluşmaktadır ve her geçen gün üye sayısı artmaktadır. Topluluğumuz içerisinden il, üniversite ve lise temsilcileri seçilerek yapılacak olan etkinliklerde bu temsilcilerin yer alması sağlanacak. Bu sayede hem çevreyi tanıyan ve hitap eden kişiler gönüllü olarak işbirliği içerisinde faaliyet gösterecek hem de o çevrede topluluğumuzun üye sayısı artmış olacak. Her geçen gün artan bu üye sayısıyla Türkiye’nin dört bir yanında Bilişim Hareketi adıyla başlattığımız bu akımla hedeflerimizi gerçekleştirip, daha iyi bir bilişim ve internet bilincini ülkemizde oluşturmuş olacağız.

Son olarak, benim de yer aldığım Bilişim Hareketi topluluğuna sizlerin de katılması beni mutlu edecektir. Umarım başlatılan bu akım ülkemizde bilişim ve internet bilincini uyandırıp amacına ulaşır.

Topluluğun herhangi bir dernek, kuruluş, siyasi hedef ve kurumlar ile ilgisi bulunmamaktadır.

Bilişim Hareketi Facebook :  https://www.facebook.com/bilisimhareketitoplulugu

Whatsapp Grubu: https://chat.whatsapp.com/ESMNKG2Q9MEFjFNTdQCizg

Facebook Grubu: https://m.facebook.com/groups/1591975227541751

Twitter Hesabı: https://twitter.com/bilisimeumutol

Yazar Hakkında

Taner Gergül

Yazılım, internet, girişimcilik, siber güvenlik, Wordpress ve SEO hakkında yazılar yazmakta olan teknoloji meraklısı blog yazarı.

Yorum Yap